top of page

Hakkımızda

ÖZVER MAKİNA MÜH. TAAH.HÜT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

     Özver Makina, 2001 yılında Pakistan Hava Kuvvetleri ile Pakistan Savunma ve Maliye Bakanlığı onaylı RRC sözleşmesi imzalamıştır. Bu tarihten itibaren havacılık ve savunma alanında Pakistan Hava Kuvvetleri için tedarik ve tamir-bakım işleri yapmaya başlamıştır. Bu kapsamda Pakistan Hava Kuvvetleri için yılda ortalama 8.000 değişik kalemde civatadan uçak motoru ve pervanesine kadar malzemeler tedarik etmekte ve binlerce kalem uçak motoru, pervanesi, gyrosu, iniş takımları,fren balataları, vb farklı parça tamir ve bakım hizmetleri yapmaktadır.

     Şirket ekibimiz havacılık / makine mühendisliği, uçak bakım ve lojistik yönetimi, satın alma, tedarik hizmeti ve tedarik zinciri yönetiminde en az 40 yıl tecrübeye sahiptir.

     Özver Havacılık, havacılık endüstrisi alanında lider olan Amerika Birleşik Devletlerinde ve 12 farklı  ülkede bulunan üretici ve tedarikçi firmalar ile stratejik ittifaklar kurmuş olup, bir hava yolu ya da hava kuvvetinin ihtiyaç duyabileceği tüm malzeme gereksinim ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterliliğe sahiptir.

 

     Havacılık sektöründe Sherwood firması ve Hamilton firmasının tek yetkili pervane tamir ve bakım merkezi olan Pasific Propeller International gibi firmalarda parça tamir ve bakım işleri yaptırılmıştır. Amerika ağırlıklı çalışmakla birlikte İngiltere, Endonezya, Almanya, vb ülkelerdeki birçok firma ile temsilcilik ve bakım sözleşmelerimiz vardır.

 

     Uçak parçaları kritik malzemeler olarak değerlendirildiğinden firmamız çalıştığı firmalar ile Amerika Birleşik Devletleri ticaret bakanlığından blok export lisansı sözleşmeleri almış olup bu sözleşmeler sayesinde stoklarda bulunan malzemeleri export lisans süresi beklemeksizin çok hızlı bir şekilde sevkiyatlarını gerçekleştirebilmektedir.

 

     Yurt içinde ise ASFAT üzerinden Türk Hava Kuvvetleri bünyesindeki Eskişehir, Kayseri ve Ankara da konuşlu 1,2 ve 3ncü Hava Bakım Fabrika Müdürlükleri, HAVELSAN gibi sektör lideri firmalar ve devlet kurumları ile tamir , bakım ve revizyon işlemlerinde anlaşmaları mevcuttur. Bu kurum ve firmalar ile T-56 motorlarının revizyon ve bakımı, C-130 uçaklarına ait pervanelerin revizyon ve bakımı gibi büyük ve kapsamlı pek çok projeyi başarı ile taahhüt ettiği zamanda tamamlamıştır.

 

     Özver Havacılık Freight Forwarder sektöründe dünya çapında kalitesini ispatlamış ALFA FREIGHT firması ile çalışmaktadır.

Hızlı ve kaliteli hizmetlerimiz, bilgi tabanımız, entegre endüstri ortaklıklarımız ve küresel envanter tabanımız hizmetinizdedir. 

               

     Özver Havacılık, müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini doğru bir şekilde, süratle ve eksiksiz karşılamak gerekliliğinin bilinci ile her müşterisi için birincil kaynak olmaya kararlıdır, yurt dışında olduğu gibi yurt içinde de sektörünün önde gelen markaları arasında olma azmiyle çalışmalarına devam etmektedir.

Vizyonumuz

      Sorumluluk alanında öncü ve güvenilir havacılık şirketi olmak

Misyonumuz

     Doğru şekilde ve doğru zamanda verimli ve

uygun maliyetli hizmetler sunmaktır

bottom of page